Tutkimusryhmät

Hankkeen koordinaattori

Jukka Similä, OTT, luonnonvaraoikeuden tutkimusprofessori, Lapin yliopisto

  • ota yhteyttä: jukka.simila@ulapland.fi, puh. 040 484 4161



Työpaketti 1

Vetäjä:

  • Pasi Eilu, FT, dosentti, erikoistutkija, Geologian tutkimuskeskus, pasi.eilu@gtk.fi
     

Tutkijat

  • Mari Kivinen, FT, tutkija, Geologian tutkimuskeskus mari.kivinen@gtk.fi
  • Mira Markovaara-Koivisto, DI, tutkija, Geologian tutkimuskeskus, mira.markovaara-koivisto@gtk.fi
  • Kimmo Korhonen, DI, geofyysikko, Geologian tutkimuskeskus, kimmo.korhonen@gtk.fi
  • Raili Aumo, FM, geologi, Geologian tutkimuskeskus, raili.aumo@gtk.fi
     

Työpaketti 2

Vetäjä:

  • Artti Juutinen, Metsien monikäytön talouden tutkimusprofessori, Luonnonvarakeskus, artti.juutinen@luke.fi
     

Tutkijat:

  • Anne Tolvanen, Metsäekologian tutkimusprofessori, Luonnonvarakeskus, anne.tolvanen@luke.fi
  • Katja Kangas, FT, tutkija, Luonnonvarakeskus, katja.kangas@luke.fi
     

Työpaketti 3

Vetäjä:

  • Jukka Similä, luonnonvaraoikeuden tutkimusprofessori, Lapin yliopisto, jukka.simila@ulapland.fi
     

Tutkijat:

  • Ilari Hovila, OTT, ympäristöoikeuden yliopistolehtori, Lapin yliopisto, ilari.hovila@ulapland.fi
  • Heidi Helenius, OTM, tutkija, Lapin yliopisto, heidi.helenius@ulapland.fi
  • Anniina Oksanen, OTM, tutkija, Lapin yliopisto, anniina.oksanen@ulapland.fi
     

Työpaketti 4

Vetäjä:

  • Seija Tuulentie, YTT, Dosentti, vanhempi tutkija, Luonnonvarakeskus, seija.tuulentie@luke.fi
     

Tutkija:

  • Arto Naskali, YTT, varttunut tutkija, Luonnonvarakeskus, arto.naskali@luke.fi