Uutiset 2014

Manu Pajuluoma TIVIAn hallitukseen

11.12.2014

Lapin yliopiston tietohallintojohtaja Manu Pajuluoma on valittu Tieto- ja viestintätekniikan ammattilaiset ry:n eli TIVIAn hallitukseen vuodelle 2015.

Manu Pajuluoman lisäksi TIVIAn hallitukseen kuuluvat vuonna 2015 eduskunnan atk-päällikkö Juha-Pekka Leskinen (puheenjohtaja), Sulava Oy:n CEO Aki Antman, Aalto-yliopiston tutkimusjohtaja Mika Helenius, UPM Oyj:n CIO Turkka Keskinen, Tietoturva ry:n varapuheenjohtaja Juha Lappi, opiskelija Jarkko Orava Oulun yliopistosta, Fennian ICT Service Manager Pipsa Ylä-Mononen ja SEK Loyalin CEO Satu Yrjänen.

Manu Pajuluoma on toiminut Lapin yliopiston tietohallintojohtajana elokuusta 2013 asti. Tätä ennen hän on työskennellyt esimies- ja johtotehtävissä OP-Pohjola-ryhmässä, liikkeenjohdon neuvonantajana KPMG Oy:ssä sekä Lapin yliopistossa atk-palveluiden esimies- ja asiantuntijatehtävissä ja informaatioteknologian opetustehtävissä.


Lisätietoja:

Tietohallintojohtaja Manu Pajuluoma
P. 050 344 6556
etunimi.sukunimi (at) ulapland.fi


LaY/Viestintä/PS&SV